23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI KUTLADIK.

Baklan ilçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 94. yıl dönümü töreni, Merkez okullar öğrenci gruplarının, daire amirlerinin ve halkın katılımıyla, Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'E ilke ve inkılaplarına bağlılığın ifadesi olan İlçe Milli Eğitim Çelengi Sabah Saat 09:30'da ilçe Milli Eğitim Müdür V. Ogün MOR tarafından sunuldu. Akabinde başta Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'E silah arkadaşlarına ve yurt savunmasında canlarını feda eden tüm şehitlerimiz anısına bir dk. lık saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylenerek çelenk töreni tamamlandı.

Baklan Atatürk İlkokulunda saat 10:00'da İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa TÜRKCAN , Belediye Başkanı Yusuf GÜLSEVER, Garnizon Komutanı Bilgi SIGIRTMAÇ'ın protokol daki yerlerini almasıyla bayram töreni başladı. Bayrama Atatürk İlkokulu, Cumhuriyet Orta Okulu, Baklan İmam Hatip Ortaokulu öğrenci ve personeli ile baklan halkı katıldı.

Bayram Törenin başlamasıyla; Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve ebediyete intikal etmiş Türk Büyüklerinin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşu müteakiben istiklal Marşımız söylendi. Günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdür V. Ogün MOR tarafından yapıldı. Daha sonra Okullarımızın Öğrencileri tarafından23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramıyla ilgili şiirler okundu. Sırasıyla Okullarımız dan öğrenciler şarkı, ront ve halk oyunları gösterilerini sundular.

21 Nisan 'da Şehitlerimiz adına yapılan ve tüm okullarımızdan katılımın sağlandığı koşu yarışmalarında dereceye girenlere Kaymakamımız Sayın Mustafa TÜRKCAN, Belediye Başkanı Yusuf GÜLSEVER, Garnizon Komutanı Bilgi SIĞIRTMAÇ tarafından ödülleri verildi. Çocukların bayram sevinci çığlıklarıyla birlikte coşkunun zirveye ulaştığı; Kaymakamlığımızca sağlanan şişme çocuk parkında serbest olarak oyunlar, zıplama alanları, kaydıraklar vb. gibi etkinlikler ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız bu yıl daha bir güzel kutlandı.