Kısa adı BADEP olan BabaDestek Programı kapsamında 26 Kasım Çarşamba günü Kaymakamlık Toplantı Salonunda sertifikatörenidüzenlendi.Sertifikatörenine;Kaymakam Sayın İlker EKER, Milli Eğitim Müdürü Ramazan KAYAYURT, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erdal KARATEKE, Anaokulu Müdürü Hakkı EMİRBEYveeğitimekatılan babalar iştirak etti.

Programın Amacı: 'Anne Çocuk Eğitim Vakfı tarafından geliştirilen ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğinde uygulanan Baba Destek Programı (BADEP), Babaya destek vererek çocuğun çok yönlü gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen bir yetişkin eğitim programıdır. BADEP babalarda aile içinde çocuklarının gelişimine katkı konusunda farkındalık yaratmayı ve onlara bu konuda bilgi vermeyi amaçlıyor. BADEP, aile içinde demokratik davranışların gelişmesini, babaların çocuklarıyla daha çok vakit geçirmesini, sağlıklı bir iletişim kurabilmesini, çocukların ihtiyaçları konusunda bilgilenmesini, şiddet içeren davranışlarını değiştirmesini hedefliyor. BADEP'in hedef kitlesi 3-6 yaş ve 7-11 yaş arasındaki çocukları olan babalardır.'

Sertifika Töreninde konuşan Kaymakam Sayın İlker EKER, sürekli değişip yenilenen okul öncesi eğitimin öneminden ve bu dönemde anne ve babaya düşen sorumlulukların öneminden bahsetti. Baba Destek Programı ile babaların çocuk eğitimi konusunda bilgi edindiklerini ve çocuk eğitimi konusunda önemli ve sorumlu olduğunun farkına vardığını dile getirdi. Eğitime katılan babaların Baba Destek Programına katıldıktan sonra çocuklar ile olan ilişkilerini anekdotlar şeklinde anlatması ile eğlenceli ve duygulu anlar yaşandı. Böylesine güzel bir programın devamının sağlanması temennileriyle sertifika töreni sona erdi.