BAKLAN'DA CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI BAŞLADI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bu gün yapılan çelenk koyma töreni ile başladı.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde Baklan merkezde Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK büstüne çelenk koyma töreni düzenlendi. Saat 13.00'de gerçekleştirilen, Atatürk'etüm şehitlerimize saygının ifadesi olan çelenk koyma töreninde sırasıyla Baklan Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Baklan Belediyesi'nin çelenkleri Atatürk büstü önüne bırakıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla birlikte buradaki etkinlik sona erdi. Çelenk koyma töreni sonrası Baklan Kaymakamı Sayın Mustafa TÜRKCAN, etkinliğe katılan protokol üyelerinin ve etkinliğin hazırlanmasında emeği geçen görevlilerin Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Çelenk koyma törenine; Baklan Kaymakamı Sayın Mustafa TÜRKCAN , Baklan Garnizon Komutanı Bilgi SIĞIRTMAÇ, Baklan Belediye Başkanı İsa KARAÇOLAK, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin liderleri, kamu kurumlarımızın müdürleri ile personelleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Programı şöyle devam edecek:

Türk Milleti'nin kıvançta ve tasada ortak; bölünmez bir bütün halinde, milli şuur ve ülkü etrafında birleşmiş olmasının, sevinç ve heyecanını yaşarken; bu mutlu günü kutlamak amacıyla aşağıdaki tören ve etkinlikler tertip edilecektir.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 90. yılı kutlamalarının ikinci bölümü, 29 Ekim Salı günü saat 09:30'da Kaymakam Mustafa TÜRKCAN'IN makamında, kamu kurum ve kuruluş yöneticilerinin kutlamalarını kabulüyle başlayacak ve saat 09:50'de makamdaki kutlamaların ardından, Baklan Belediyesi karşısındaki Atatürk Büstü önündeki bayram kutlamaları alanına geçilecek.. İlçe Kaymakamı, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanının, törene katılan öğrencilerin ve halkın bayramını kutlamasının ardından; Saygı duruşu ve istiklal marşımız söylenecek, Kaymakam Sayın Mustafa TÜRKCAN, günün önem ve anlamını belirten bir konuşma yapacak.

Törene katılan okullarımızdan öğrencilerimiz Cumhuriyet Bayramımızla ilgili Şiirlerin okunması, Cumhuriyetin 90.Yılı nedeniyle Okullarımızca hazırlanan halk oyunları gösterisinin sunumu Limak Hüsamettin Tuyji Çok programlı Lisesi Bandosu eşliğinde yapılacak olan tören geçişi ile sona erecek.