BAKLAN'DA İLKÖĞRETİM HAFTASINDA HEYECAN DORUKTAYDI.

Baklan ilçemizde 2013-2014 İlköğretim Haftası Kutlama etkinlikleri 16 EYLÜL 2013 Pazartesi günü saat 10:00'da Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK büstüne Minnet ve şükran ifadesini belirtmek amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelenginin, Milli Eğitim Müdürü Ogün MOR tarafından konulması, saygı duruşu ve istiklal marşımızın söylenmesiyle başlatıldı.

Çelenk koyma törenine daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Daha sonra saat 10;30'da ilçemiz Kaymakamı Mustafa TÜRKCAN'ın kurum ve kuruluşlarımızın ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile velilerin katılımıyla törene ilçe merkezimizdeki Atatürk İlkokulunda devam edildi. Bir öğretmenin, bir öğrencinin konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün MOR tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Törende konuşan Baklan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün MOR, öğrencilere seslendi: "Sizlerin varlığı, veli, öğretmen ve diğer personelimizle birlikte büyük bir aileyi oluşturmaktayız. Şunu bütün kalbimle söylüyorum ki bizler sizlere- biricik öğrencilerimize- ikram ve hizmet için varız. Sizler bizim için geleceğimiz için çok ama çok önemlisiniz. Güzel yurdumun güzel evlatları içinizdeki gücü hissederek tarihinizi iyi bilerek, milli ve manevi değerlerinizi yaşatarak çağlara damga vuracağınıza bizler yürükten inanıyoruz.'dedi. Velilere de seslenen Ogün MOR 'Sizler biricik yavrularınızı okullarımıza öğretmenlerimize emanet ediyorsunuz, içiniz rahat olsun. Eğitim camiamızın fedakâr öğretmenleri çocuklarınızı kendi çocukları gibi görerek üzerlerine titreyeceklerdir. Çünkü onlar öğretmenliğin aynı zamanda veli, anne ve baba olmak demek olduğunu çok iyi bilmektedirler. Bizim öğretmenlerimiz bu duygularla hareket etmişlerdir ve de edeceklerdir." Sizin canlarınız bizim canlarımızdır dedi.Öğrenciler ilköğretim haftası kapsamlı şiirler okudular. 8. sınıf öğrencileri 1. sınıf öğrencilerine hoş geldiniz çiçekleriyle karşıladılar. Okullarımız bayraklarla donatıldı. İlköğretim haftası ve okumanın önemini anlatan dövizlerle salonlarımız süslendi.

İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa TÜRKCAN, Belediye Başkanı İsa KARAÇOLAK, Garnizon Komutanı Bilge SIĞIRTMAÇ, Milli Eğitim Müdürü Ogün MOR, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erdal KARATEKE, Emniyet Müdürü Hasan Hüseyin GÜR, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Osman SÖZERİ, Müftü Hüseyin AYDIN, tarafından öğrencilere ücretsiz kitap dağıtımı yapıldı.

Baklan ilçemizde İlköğretim haftasının önemine dair saat 14:00'de Kaymakamlık Makamına , Garnizon komutanlığına, Belediye Başkanlığına, ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 1 öğretmen ve 3 öğrenci ile makam ziyaretleri yapıldı.