Coğrafi Konumu:

Köyümüz Denizli-Baklan ovasının tam merkezindedir. Bulunduğu arazi adından da belli olduğu gibi düzlük bir arazidir. Güneyinde: Şenyayla köyü, Dağal Kasabası ve Baklan ilçesi vardır. Batısında: Konak Köyü, İcikli köyü Ve Dayılar köyü vardır. Kuzey batısında: Gelinören, Kuzeyinde: Kavaklar ve Beyelli köyü Vardır. Doğusunda: kıralan ve Çıtak Kasabaları vardır.Köyümüz güney batısından Denizliye 70 Km. doğusundan da Uşağa 90 Km. uzaklıktadır.

 

Arazi durumu ve ürettimi:

Ekilebilir arazisi 50 000 Dekar olup, verimsiz ve kireçlidir. Çiftçi: Arpa, Buğday, Ayçiçeği ve pancar gibi ürünler yetiştirir. arazimizin yirmi beş bin hektarı birinci sulama projesi içerisindedir geriye kalan yirmi beş bin dekarın on beş bin dekarı ikinci sulama projesi içerisinde olduğundan sulama pahalıdır ve bu on beş bin hektarda su olmasına rağmen pahalı olduğundan sulama yapılmamaktadır. Köyümüz hayvancılıkta: 200 kadar büyük baş hayvan ve 400 kadar küçükbaş hayvan bulunmaktadır.

 

Siyasi:

 

Köyümüz Denizli'nin Baklan ilçesine bağlıdır.Kurumları:

 

lköğretim okulu Köyümüzde çevrenin telefon santrali

 

Baklan sol sahil sulama birliği projesi merkezi

 

Baklan Ovası Pancar alım merkezi

 

Nüfusu:

Köyümüzün nüfusu son sayıma göre 623' tür. ve 205 hanedir.

 

Köyümüz büyük göç veren bir köydür.1965 yılında köyümüz ilköğretim okulunda okuyan çocukların sayısı 210 idi.2007 yılında köyümüzde eğitim gören üç köyün öğrencilerinin toplam sayısı 110 dur, buna göre eğer köyümüzden göç olmasaydı şu an da ki nüfusu 5000 in üzerinde olacaktı. Köyümüzden genelde Denizli ve İzmir başta olmak üzere Türkiye'nin tüm büyük şehirlerine göç olmuştur. Köyümüzden işçi göçü olduğu gibi birçok da eğitimini tamamlamış orta ve yüksek seviyeli memurlar yetişmiştir

 

.

KÖYÜMÜZÜN İNSANLARI:

Çiftçilik ve Hayvancılıkla geçimini sağlarlar.

 

Hizmetler

İçme suyu şebekeden var

 

İnternete Erişim var

 

Sulama birliğinin Kuruluşu 1995

 

Pancar Kooperatifinin Kuruluşu 1960

 

MUHTARIMIZI TANIYALIM

Şenol Tekin: 1960 yılında Hadım Köyün de doğmuştur. Evli üç çocuk babası Türkiye'de ilkokul dördüncü sınıftan sonra 1971'de Almanya'ya gittiğinden dolayı İlköğretimini Almanya'da tamamlamıştır. Daha sonra Almanya'da adına Hauptschule denilen dört senelik okulu bitirmiştir.

1976 senesinde Türkiye'ye dönmüş Denizli'de 6 ay kadar muhasebecilik yapmıştır. Bu süre sonucunda yeniden Almanya'ya dönmüştür. Çalışmasında Almanya'da devam ederken kereste fabrikasında kaza geçirip üç parmağını kaybetmiştir. Almanlar üç parmağını kaybetmesine rağmen maluliyet ön görmemişlerdir.

 

Parmaklarının yarası kapandıktan sonra başka bir iş yerinde 'Arollesen Almo Sterilizasyon Antibakteriyel' bölümünde yönetici olarak çalışmıştır.

 

25.11.1992 tarihinde çocuklarının Türk gelenek ve göreneklerine göre yetişmesi için Türkiye'ye geriye dönmüştür.

 

Şu anda hayatını Hadım köyünde idame ettirmektedir, herkes gibi o da çiftçilik ile uğraşıyor.

 

Bundan daha önceleri bir dönem (1994-1999) yıllarında Muhtarlık yapmıştır. Şimdi yeniden Muhtar seçilmiştir, nasip olursa 2009-2014 yılına kadar köyümüzde muhtarlık yapacaktır.
 
 
 
 
 
 
 
 
  ÖNEMLİ LİNKLER