İstiklal Marşımızın Kabulünün 93. Yıl Dönümü Kutlandı.

İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif ERSOY' un ölümünün 78. Yılı ve İstiklal Marşı'nın kabulünün 93. Yılı dolayısıyla Baklan Limak Hüsamettin Tuyji Çok Programlı lisesinde okullarımızın öğrencileri ve öğretmenlerin katılımıyla yapıldı.

Programa İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa TÜRKCAN, İlçe Garnizon Komutanı Bilgi SIĞIRTMAÇ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün MOR ve kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, baklan halkı, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Limak Hüsamettin Tuyji Çok Programlı Lisesi Tarih Öğretmeni Şuayip TÜRK tarafından 'Mehmet Akif Ersoy'un Hayatı ve Şiirleri ' konulu konuşma yapıldı. Etkinlikler çerçevesinde 'İstiklal Marşı' oratoryo gösterisi Cumhuriyet Ortaokulu tarafından sunuldu. Mehmet Akif ERSOY' un hayatı video şeklinde gösterildi. Yine İstiklal Marşımızın Yazılış serüveni ve Büyük Şair Mehmet Akif ERSOY' un Ödül karşılığı yazmadığı ve geçen görüşmeler tiyatro şeklinde canlandırıldı. Öğrenciler tarafından sergilenen program; protokol ve programa katılanlar tarafından uzun süre alkışlandı.

Törende son olarak Hadim Ortaokulundan 'İstiklal Marşını Okuma' yarışmasında birinci olan öğrenciye İlçe Kaymakamımız Sayın Mustafa TÜRKCAN tarafından ödül verildi.

İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy'u anma ve İstiklal Marşının kabulünün 93. Yılı dolayısıyla düzenlenen 'Mehmet Akif Ersoy Haftası' etkinlikleri hafta boyu sürecektir.