İstiklal Marşının Kabulünün 94. Yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü Düzenlenen Program İle Kutlandı

 

İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 94. Yıldönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü etkinlikleri Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan program ile kutlandı.

Limak Hüsamettin Tuyji Çok Programlı Lisesi'nde gerçekleştirilen anma programına; Baklan Kaymakamı Sayın İlker EKER, Baklan Belediye Başkanı Yusuf GÜLSEVER, daire amirleri ile öğretmen, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Sunuculuğunu Atatürk İlkokulu öğretmenlerinden Şahin ARSLAN ve Arzu ERBEĞİ'nin yaptığı program saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından program; günün anlam ve önemini belirten konuşma, Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlatan slayt gösterisi ve şiirler ile devam etti. Program sonunda ise İstiklal Marşını ezbere okuma, İstiklal Marşı ve M.Akif Ersoy konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere Kaymakamımız İlker EKER ve diğer protokol üyeleri tarafından ödülleri verildikten sonra program sona erdi.