KURBAN BAYRAMI MESAJI!

İlçemiz Kaymakamı Sayın Mustafa TÜRKCAN Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Kutlama Mesajında;

Değerli Baklan'lı Hemşerilerim!

Toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin anımsandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, Kurban bayramını hep birlikte karşılamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günler bayram günleridir. Bayramlar, her türlü güzelliğin ve mutluluğun yaşandığı, eşin, dostun, akrabanın, hastaların, büyüklerin ziyaret edildiği, yetimlerin ve buruk gönüllerin tamir edildiği; fakir fukaranın, garip, gurabanın aranıp gözetildiği; muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı çocukların sevindirildiği, dargınlıkların, kırgınlıkların giderildiği, sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı; hatta dil, din, renk gözetmeksizin sınırların aşılarak kurban sevincinin paylaşıldığı; müstesna günleri ifade eder.

Bayramlarda, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışma arttırılmalı, geleceğe inancımızı her koşulda korumalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle büyük gelişmiş ve kaynaşmış bir Baklan arzusu içerisinde özelde bütün Baklan'lı hemşerilerimin genelde tüm islam aleminin Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Mustafa TÜRKCAN

Kaymakam