VALİMİZ SAYIN ABDÜLKADİR DEMİR ,BATI TARIM TKDK KATKILI ŞENYAYLA ÇİFTLİĞİNİN AÇILIŞINI YAPTI.

Baklan ilçemizde TKDK hibe desteği ile 5 milyon TL'ye mal olan Şenyayla mahallesindeki 2500 kapasiteli küçükbaş hayvan süt üretim tesisi vali Sayın Abdülkadir Demir'in katılımıyla hizmete açıldı.

Sayın valimizin onurlandırdığı açılış törenine Bekilli Kaymakamı Akın Zor, Baklan Belediyesi Başkan vekili ve meclis üyeleri, TKDK il koordinatörü Ümit Dağdeviren, Egeli&Co. yönetim kurulu başkanı Tan Egeli ve davetlilerin katılımı ile yapıldı.

Denizlide bu tür yatırımların yapılmasının bölge açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Demir, Denizlide son yıllarda gurur verici işler yapılıyor. Denizli de insanlar birbirinden etkilenerek, önemli yatırımlara ve işlere imza atıyor. Son yıllarda tarım ve hayvancılık konusunda önemli yatırımlar yapılmıştır. Bunlardan bir tanesi daha Baklan İlçemize kazandırılması mutluluk vericidir dedi.

Baklan Kaymakamımız Sayın Mustafa Türkcan her geçen gün işsizliğin önlenmesi, yeni istihdam alanlarının açılması ilçemiz için önem arz etmektedir. Baklan ilçemizin tarım ve hayvancılık alanında potansiyeli olan bir ilçedir. Egeli&Co yönetim kuruluna bu güzel tesisi ilçemize kazandırdıkları için teşekkür ediyor, tarım ve hayvancılık sektöründe yatırımcıları, ilçemize yatırım yapmak üzere davet ediyoruz.