ŞEHİTLERİMİZİ ANIYORUZ.

Kaymakamımız Sayın Mustafa TÜRKCAN' ın sosyal faaliyetler kapsamında, Vatanımız için seve seve canlarını vermekten çekinmeyen, cepheden cepheye koşan ecdadımızı anmak , şehitlerimize layık bir nesil olabilmek için; 18 mart şehitler günü münasebetiyle, Baklandaki tüm okullarımızın katılımıyla, şehitlerimiz adına Ortaöğretim okulları (Liseler) arası Erkekler 5000 metre, Kız öğrenciler arası 4000 metre, Ortaokullar arası erkek öğrenciler 3000 metre kız öğrenciler arasında 2000 metre koşuları düzenlenmiş olup, Atalarımızın cepheden cepheye koşuşturmaları torunları tarafından dramatize edilmiştir. Yapılan etkinliğe tüm daire amirleri, müdürler, öğretmenler velilerimiz ve halkımız katılmıştır.

Kaymakamımız Sayın Mustafa TÜRKCAN'ın stardını verdiği koşu yarışmalarında dereceye giren öğrenciler aşağıda belirtilmiş olup, 1. olan öğrencilere bisiklet, diğer öğrenciler eşofman takımları ile ödüllendirilmiştir.

Kaymakamımız Mustafa TÜRKCAN Etkinliklere katılan tüm öğrencileri yarışmaya müteakiben dünyamızın yedi harikasından biri olan Pamukkale gezisine götürmüştür. Asırlardır medeniyetlerin yaşatıldığı kaya mezarları, müzeler, termal sular gezdirilmiştir.

KAYMAKAMLIK GENÇLİK KOŞULARI

Gençlik Koşularında Lise Erkekler kategorisinde 1. olan Necip YATICI, Lise Kızlar Kategorisinde 1. olan Elif İNAN, Ortaokul Erkekler ve Kızlar kategorisinde birinci olan Kavaklar Beyelli Mehmet Altaş Ortaokulu öğrencileri Muhammet HAYDAN ve Serap AKIŞIK, Lise Kızlar 2.si Derya BAL, Lise Kızlar 3. sü Halime ÖZTÜRK, Lise Erkekler 2. si Zekeriya BOZKURT, Lise erkekler 3. sü Murtaza Can ÜNAL, Ortaokul Kızlar 2.si Özge İMER, Ortaokul Kızlar 3. sü Zeynep KARAKURT, Ortaokul Erkekler 2. si Oğuzhan AKDAĞ, Ortaokul Erkekler 3. sü Gürkan TOPTAŞ' dereceye girmişlerdir.