ŞEREFLE TAŞINAN MADALYA GAZİLİK NİŞANI!

19 Eylül 2013 Perşembe günü Gaziler günü münasebetiyle, 08;00 ile 24:00 saatleri arasında baklan ilçemizdeki resmi daireler, kurumlar, özel teşekküller, işyerleri,ile konutlar Türk bayrakları ile donatıldı.

Gaziler günü; Baklan Kaymakamımız Sayın Mustafa TÜRKCAN, Garnizon Komutanı; Bilgi SIĞIRTMAÇ, Belediye Başkan Vekili Mesut İNAN, Emniyet Müdür V. Abdil KOCABAŞ ve tüm resmi kurum, kuruluş temsilcileri, daire amirleri, baklan halkı ile okullarımızdan bayrak ve flamalarıyla 20 şer kişilik öğrenci grubu birlikte ilçe merkezimizde bulunan Mustafa Kemal ATATÜRK büstü önünde toplanıldı. Saat 10:00'da Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları ile ardına bakmadan yollara düşen ya şehit' lik ya gazi'lik diyen şehitlerimize saygının ifadesi olan çelenk: Garnizon Komutanı Bilgi SIĞIRTMAÇ tarafından sunuldu. Çelenk sunma törenine müteakip saygı duruşu ve istiklal marşımız söylendi.

Baklan garnizon komutanlığı personeli J.Uzm. Çvş. Harun ŞAHİN tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma da;

Dünyanın en hassas ve elde bulundurulması en zor bölgelerinden birinde yer alan Türkiye Cumhuriyeti; Laik, Demokratik yapısıyla, bölgesinde bir istikrar unsuru ve uluslar arası toplumun saygın ve örnek bir üyesi olarak, birlik ve beraberliğini bütün tehditlere rağmen sürdürebiliyor ve bu güzel topraklarda bağımsız ve onurlu yaşayabiliyor ise bunu aziz şehitlerimize ve siz gazilerimize borçludur.

Ecdadımız bu ülkeyi birlik ve beraberlik üzerine kurdu, doğulusu-batılısı-kuzeylisi-güneylisi hep birlikte bu kutsal vatan için Çanakkale'de savaş verdi. Dumlupınar ve Sakarya'da düşmana göğüs gerdi, geçmişte olduğu gibi bugünde, yurdumuz iç ve dış mihraklar bölmek parçalamak ve cumhuriyetimiz yıkmak istemiştir. Ancak Türk milleti; koşulları ne olursa olsun her türlü zorluğun üstesinden gelmiş, tehditlerden asla yılmamış, aksine daima bütünleşerek bu zorlukları yenmesini bilmiştir. Bugün şanlı bayrağımız ülkemizin her köşesinde gururla dalgalanıyorsa, istiklal marşımız vatan semalarında yankılanıyorsa, Türk milleti birlik ve beraberlik içerisinde daha müreffeh yarınlara umutla bakıyorsa, bunu şehitlerimize ve bugün anmakta olduğumuz kahraman gazilerimize borçluyuz.

Kahraman Gazilerimiz!

Çağdaş cumhuriyetimizin temel değerlerini, Atatürk ilke ve inkılaplarını ve her şeyden önemlisi çok sağlam temeller üzerine oturtulmuş 'Cumhuriyeti' koruma pahasına fedakarlıktan çekinmediniz.

Bizlerde sizler gibi atalarımızın en kıymetli emaneti; Türkiye Cumhuriyeti'ni ülkesi ve milleti ile bölünmez bir bütün olarak ilelebet yaşatacak ve bizlere olan emanetinizi bizde çocuklarımıza daha iyi koşullarda devredeceğiz.

Asil kanınızı akıtmaktan hiçbir zaman tereddüt etmediğiniz bu kutsal vatan mücadeleniz, aynı azim ve kararlılıkla yetiştirdiğiniz ve yetiştireceğiniz genç nesil tarafından daha da ileriye taşınacaktır. Bu azim ve kararlılık karşısında hiçbir zaman kuşkunuz olmasın ki, Bu kutsal değerlere uzanan kirli eller mutlaka kırılacak ve asla muvaffak olamayacaklardır. . Türk ulusu için, `şehitler nurlanmış` ve `gaziler onurlanmış` şahıslar demektir.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz Şehitlerimize Allah'tan rahmet dilerken başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün silah arkadaşlarını gazi ve şehitlerimizin yüce hatırası önünde bir kez daha saygı ile eğiliyor, Gazilerimizi en derin duygularımızla selamlıyoruz. Dedi.

Baklan garnizon komutanlığı personeli J.Uzm. Çvş. Harun ŞAHİN tarafından Kahraman gazimiz;J.Kom.Onb. Gazi Mustafa ŞİMŞEK 'in öz geçmişi ile Baklan ilçe Emniyet Amirliğinden Polis Memuru Mutlu KORKMAZ tarafından Kahraman Gazimiz Özel Harekat Birimi Polisimiz Hüsamettin ÇAVDAR'ın öz geçmişi okundu .Takdir etmesini bilmeyenler, takdir edilmeye layık değildirler prensibince biz gazilerimizi başımıza taç ediyoruz ve bu vatan için gözünü kırpmadan ve ardına bakmadan Türk evladı dönmez , dönekleri de hiç sevmez diyerek vatan hainlerine karşı çarpışırken gazi olan gençlerimize minnet ve şükranlarımızı en kalbi duygularla ifade ediyoruz.